Дунав с огромна крачка към влизане в шестицата (видео)

Дунав надигра с 2:1 Монтана в мач от 23-ия кръг на Първа лига, който се проведе в Ловеч и по този начин направи голяма крачка към това да си осигури място в първата шестица, дърпайки на цели 7 точки пред заемащите седмото място в класирането тимове на Пирин и Ботев Пд.

Срещата започна с натиск на гостите, които можеха да открият резултата още в 4-ата имнута. Тогава след центриране отдясно Мирослав Будинов засече топката с глава, но изстрелът му от 5-6 метра не се получи и мина над напречната греда. В 8-ата минута шут на Диян Димов пък попадна в ръцете на Брокс. Малко по-късно Будинов опита да вкара и от фаул, но английският страж на домакините отново спаси.

В 20-ата минута Карагерен се откъсна сам срещу вратаря, бутна топката и падна, но реферът правилно не отсъди дузпа в полза на драконите, тъй като нападателят не бе фаулиран от Брокс.

В 31-ата минута Карагерен отново се откъсна отдясно и стреля, но Брокс пак спаси. В 40-ата минута Дунав изпусна поредно положение. Бранимир Костадионв центрира към Будинов, който шутира от въздуха но Брокс за пореден път отрази.

След почивката Монтана изравни играта и в 58-ата минута успя да открие резултата. Това стори резервата Стивън Петков, който получи извеждащ пас отдясно и след фалцов изстрел по земя с десния крак не остави шанс на Антонов - 1:0.

В 64-ата минута Дунав пропусна на два пъти да изравни. След изпълнение на тъч топката достигна до Карагерен, който се завъртя на 180 градуса и стреля от 6-7 метра, но Брокс отрази. При добавката резервата Ндуйе Мойеци имаше още по-добър да вкара, когато шутира от 2-3 метра, но в крак на бранител, който се намираше пред голлинията и топката излезе в корнер.

В 66-ата минута обаче Бамба допусна груба грешка, фаулирайки Будинов в наказателното поле и потърпевшият реализира отсъдената дузпа - 1:1.

В 73-ата минута Дунав осъществи пълен обрат. Юли Ненов центрира към Мойеци, който след удар по земя с десния крак отбеляза за 2:1.

В 82-ата минута отборът на Монтанта получи отлична ситуация да изравни, след като Бамба намери на добра позиция Даниел Генов, който стреля, но кълбото мина встрани от вратата.

МОНТАНА - ДУНАВ 1:2