Везенков най-резултатен за Барса при загуба от ЦСКА (М)

Българският баскетболист Александър Везенков бе най-резултатен за Барселона при загубата с 61:85 от ЦСКА Москва в мач от от 24-ия кръг на Евролигата. Родният национал наниза 14 точки, но въпреки това гневните фенове на "каталунците" развяха белите кърпички за треньора Йоргос Барцокас.
Срещата започна чудесно за баскетболистите на ЦСКА Москва, които имаха аванс след първите 10 минути от 29:4.

Александър Везенков започна като титуляр. Най-силна за него се оказа втората четвърт, в която отбеляза 11 точки.

Мачът завърши с тройка на Везенков, който една секунда преди финалната сирена стреля от дистанция и отбеляза за крайното 61:85. Българинът бе и най-резултатен за испанците със своите 14 точки и две асистенции.

Нандо Де Коло бе най-резултатен за ЦСКА Москва с 21 точки. Никита Курбанов и Кори Хигинс добавиха 12 и 11 точки, а звездата на московчани Милош Теодосич завърши с 9.