Аугсбург измъкна точка от РБ Лайпциг

Грешна стъпка направи РБ Лайпциг в двубоя срещу Аугсбург от 23-ия кръг на Бундеслигата.

Двубоят се изигра на стадиона на Аугсбург и завърши 2:2, като "биковете" изпуснаха аванс 30 минути преди края. Резултатът на "СГЛ-Арена" откри защитникът на домакините Костас Стафилидис в 19-ата минута, който завърши със страхотен удар индивидуална акция.

РБ Лайпциг обърна резултата в своя полза с попадения на Тимо Вернер в 25-ата и Мартин Компер в 52-ата. Авансът на гостите се задържа едва осем минути, когато друг бранител на домакините - Мартин Хинтерегер изравни.

Така РБ Лайпциг събра 49 точки и върви втори, докато Аугсбург е 12-и с 28. Водач е Байерн с 53 и мач по-малко.