Черно море удари Берое с 10 човека (видео)

Отборът на Черно море постигна изключително трудна победа над Берое. "Моряците" се наложиха с минималното 1:0 в мач от 22-ия кръг на Първа лига. Срещата се състоя в Каварна, където тимът на Гонзо провежда домакинските си двубои. Единственото попадение бе дело на Борислав Балджийски в 81-ата минута. Тимът от Варна игра почти цяло полувреме с човек по-малко, тъй като Даниел Георгиев бе изгонен.

През първата част бе доста скучно. Двата отбора заложиха изцяло на сигурността в защита и нямаше нито едно чисто голово положение. Топката често можеше да бъде забелязана във въздуха, но не и по тревата.

Второто полувреме започна кошмарно за домакините. Даниел Георгиев напусна принудително терена в 48-ата минута, тъй като получи втори жълт, респективно червен картон за груба игра.

Скуката на игралното поле продължи до 81-ата минута, когато Балджийски откри резултата. Халфът се разписа с техничен удар, след центриране отдясно.

В самия край на мача удар на Георги Божилов премина на сантиметри от страничния стълб. Това бе най-голямата опасност, която сътвориха гостите от Стара Загора.

ЧЕРНО МОРЕ - БЕРОЕ 1:0

1:0 Балджийски 81

Стартови състави:

Черно море: 30. Войтех Щром, 73. Ондрей Сукуп, 15. Траян Траянов, 84. Тодор Паланков, 3. Даниел Георгиев, 6. Александър Цветков, 4. Михаил Венков, 13. Иван Коконов, 70. Борислав Балджийски, 9. Бакари, 29. Марек Кузма

Берое: 12. Душан Перниш, 28. Веселин Пенев, 5. Асен Георгиев, 6. Иво Иванов, 21. Венцислав Василев, 3. Карлос Охене, 7. Мартин Райнов, 18. Атанас Зехиров, 91. Ерик Почански, 17. Антон Карачанаков, 10. Жуниор Мапуку