Лошото момче на Локо (Москва) прати тима на полуфинал (видео)

Локомотив (Москва) е последният полуфиналист в турнира за Купата на Русия. Столичният тим отстрани втородивизионния Тосно с 1:0. Гола вкара Алексей Миранчук в 19-ата минута. Около името на талантливия халф се шумя цяла зима, след като той отказа да поднови договора си. Очаква се през лятото Миранчук да премине в Рубин срещу 2 млн. евро.

В предишния кръг Тосно елиминира друг московски гранд - Динамо, с който се бори за промоция в Премиер лигата. Пътят на "железничарите" до четвъртфиналите беше по-лесен, а огромното им изоставане от лидерите в първенството, задължаваше тима на Юрий Сьомин да хвърли всички сили в турнира за купата, ако иска да спечели квота за участие в Лига Европа.
Първоначалният натиск на Локомотив доведе до няколко разбърквания пред вратата на гостите, а в 19-ата минута Миранчук откри резултата. Всичко започна с удар на Игор Денисов, който беше блокиран, но топката все пак стигна до Миранчук и руският национал технично откри резултата.

Тосно бързо се опита да отвърне на удара, а един от най-активните в редиците на тима беше бившият футболист на Лудогорец Младен Кашчелан. Като цяло обаче Локо контролираше ситуацията и не позволи да се стигне до сериозни опасности пред Гилерме.
След почивката гостите започнаха да действат по-агресивно и това изнерви мача. В последните 20 минути в игра за Тосно се появи бившата звезда на Динамо (Киев) Артьом Милевский. За Локомотив пък дебютира привлеченият под наем от Краснодар Ари. Гостите така и не можаха да се доберат до гол, а "железничарите" отново показаха, че защитата им е една от най-стабилните в Русия.

На полуфиналите Локомотив ще срещне Уфа, който по-рано днес елиминира със същия резултат Анжи.

ЛОКОМОТИВ (МОСКВА) - ТОСНО 1:0
1:0 А. Миранчук (19)