Женско първенство по футбол: НСА - Пирин 2:0

Алегри: Според мен имаше дузпи

Треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри остана доволен от успеха с 3:1 над Наполи в първия 1/2-финал за Купата на Италия. Домакините направиха пълен обрат в мача, но срещата бе изпъстрена и със спорни съдийски решения. Наставникът обаче заяви, че двете дузпи, отсъдени в полза на неговия тим, са напълно реални, а и смята, че на тях не бива да се обръща толкова голямо внимание.

“През първото полувреме избрахме грешна система и правеме твърде много грешни пасове. Въпреки това имахме доста положения и почти не дадохме шансове на съперника. Това полувреме обаче бе слабо от техническа гледна точка, докато през втората част бяхме далеч по-добри. Не смятам, че проблемът бе, че играхме с трима в отбрана, а по-скоро от грешните отигравания. През втората част нещата стояха далеч по-добре и успяхме да обърнем мача. Наполи винаги е опасен отбор и е хубаво, че не им дадохме възможност да ни натиснат в края. Специално искам да поздравя Миралем Пянич, който много вдигна нивото в представянето си”, заяви Алегри.

Попитан за мнението му за съдийството в мача, наставникът допълни: “Не трябва да даваме присъди на реферите. От моята гледна точка и двете ситуация изглеждаха като дузпи. Освен това не съм съгласен представянето на Ювентус да бъде определяно само от тези дузпи”.