Атлетик Билбао се надигна след еврошамара (видео)

Отборът на Атлетик Билбао спечели с 3:1 днес срещу закъсалия Гранада в среща от 24-ия кръг на испанското първенство и донесе радост на своите фенове след голямото европейско разочарвание в четвъртък вечер. "Лъвовете" на Ернесто Валверде се възползваха от грешки на гостите от "Лос Карменес". Попаденията за домакините вкараха Маркел Сусаета (11), Иниго Лекуе (33) и Микел Сан Хосе (69). Мехди Карсела-Гонсалес отбеляза за южняците. С успеха Атлетик заема осмото място, докато Гранада е на предпоследна позиция.

Макар че първото полувреме не беше сред най-атрактивните, зрителите на "Сан Мамес" видяха цели три гола. В 11-ата минута Мартин Хонгла овладя безобразно, Бенят Ечебария отне и подаде към Маркел Сусаета, който вкара на празна врата. В 14-ата Ектор Ернандес центрира, защитниците на "лъвовете" сякаш ги нямаше и Мехди Карсела-Гонсалес овладя и реализира - 1:1. В 33-ата Иниго Лекуе прокара топката между краката на защитник и тя влезе в мрежата на Гийермо Очоя.

В 52-ата Уче Агбо нацели греда при добавка. В 63-ата Бенят блесна с пореден хубав пас, но силният удар на Иняки Уилиямс беше спасен. В 69-ата Микел Сан Хосе покачи на 3:1 след подарък на Очоя. Халфът на баските се пребори за висока топка с вратаря и след това насочи покрай краката на мексиканеца. Две минути по-късно Очоя реагира точно след изстрел на Сусаета. В 76-ата Горка Ираисос изби след шут на Андреас Перейра. В крайна сметка билбаинци очаквано се поздравиха с успеха.