Няма надежда за Кротоне, Тонев пропусна поредната загуба

Българският национал Александър Тонев не игра за Кротоне, който допусна пета поредна загуба в Серия "А". Отборът на старши треньора Давиде Никола отстъпи с 1:2 у дома на Каляри и шансовете му да оцелее в елита стават все по-илюзорни. В герой за гостите от Сардиния се превърна ветеранът Марко Бориело, който вкара победния гол в 69-ата минута.

Началото бе за домакините. Те направиха няколко скоростни атаки и при една от тях Марчело Трота намери Адриан Стоян, а румънският нападател откри резултата. Кротоне продължи да доминира, но не успя да удвои преднината си.
Постепенно ролите се смениха и Каляри на свой ред започна да създава опасности пред вратата на Аалекс Кордас. В 32-ата минута Жоао Педро се озова на добра позиция и се разписа за 1:1. През второто полувреме и двата тима създадоха немалко положения, но Каляри имаше късмета да измъкне победата благодарение на точния удар на Бориело в 69-ата минута.

В класирането Кротоне е на предпоследното 19-о място с 13 точки, а Каляри се изкачи до 12-ата позиция с 31 пункта.