100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Походът на Юве продължава без засечка (видео)

Отборът на Ювентус записа 9-та поредна победа във всички турнири и продължава уверено пътя си към поредната си титла в Серия “А”. Тази вечер “бианконерите” надиграха с 2:0 Емполи в среща от 26-ия кръг. Автогол на вратаря Лукаш Скорупски в 52-ата минута даде преднина на торинци, а Алекс Сандро бе автор на второто попадение в срещата в 65-ата минута. Така Юве се откъсна на върха в класирането с 10 точки преднина пред втория Рома, макар “вълците” тепърва да имат да играят мача си от кръга срещу Интер утре вечер.

Първото полувреме премина почти изцяло под диктовката на домакините, но играчите на Емполи се защитаваха добре и не дадоха много чисти положения на своя съперник.

Още в 5-ата минута Юве имаше първата си възможност в мача, когато Марио Манджукич свали с глава за Гонсало Игуаин, който стреля отблизо, но вратарят спаси на голлинията. След това в 10-ата минута Хуан Куадрадо се освободи в наказателното поле и опита удар, а Манджукич протегна крак да засече кълбото в мрежата, но малко не му достигна да се разпише.

Емполи организира първата си по-интересна атака в 22-ата минута, когато Омар Ел Кадури напредна и отправи удар встрани от вратата.

“Бианконерите” обаче продължиха да търсят гола и в 27-ата минута Манджукич стреля отблизо с глава до гредата. След това в 36-ата минута хърватинът получи почти идентично центриране на задната греда, като този път засече топката от воле, но отново неточно. В 39-ата минута и Стафено Стураро отправи силен изстрел, който не намери очертанията на вратата.

Втората част продължи по идентичен начин с натиск на Юве. В 48-ата минута Манджукич свали с глава за Игуаин, но ударът на аржентинеца бе твърде слаб и във вратаря. Минута по-късно гостите стигнаха до изненадваща възможност след грешка в на “бианконерите” в средата на терена и Стефано Маури стреля от около 30 метра, като принуди Нето да показва класа.

Това обаче не притесни домакините и в 52-ата минута те най-накрая откриха резултата. Манджукич получи центриране в наказателното поле и стреля с глава, като топката се отби от напречната греда и от гърба на вратаря Лукаш Скорупски се озова зад голлинията.

В следващите минути “бианконерите” продължиха да атакуват и в 59-ата минута отново Стураро пробва далечен удар. В 65-ата минута се стигна и до нов гол във вратата на Емполи. Алекс Сандро бе намерен в наказателното поле, обърна се и с удар през човек успя да прати топката във вратата за 2:0.

В 70-ата минута Гонсало Игуаин имаше нов шанс да вкара като се освободи в пеналта, но стреля много неточно над вратата. В 75-ата минута ювентинци вкараха ново попадение чрез Пауло Дибала, което обаче правилно не бе засечено заради засада. В 88-ата минута  Дибала отново опита да се разпише, но ударът му профуча покрай вратата.

В крайна сметка Ювентус заслужено прибави нови три точки в актива си и вече има 66 на върха на класирането. Емполи пък остава точно над чертата на 17-ото място с 22 точки.