Майнц нанесе ранен удар на Леверкузен и си тръгна с три точки (видео)

Отборът на Майнц 05 победи с 2:0 като гост Байер (Леверкузен) в двубой от 21-ия кръг на Бундеслигата. Гостите се възползваха от умората на съперника, който бе хвърлил всички сили в срещата срещу Атлетико Мадрид в Шампионската лига през седмицата, и си тръгнаха с успех от “БайАрена”.

Майнц нанесе своя удар в началото на мача, като попаденията паднаха в първите 11 минути. Щефан Бел откри резултата още в третата минута. Тогава бранителят засече с глава едно центриране от корнер и изведе тима си напред. Осем минути по-късно гостите удвоиха преднината си. Левин Йозтунали центрира от фаул на левия фланг. Топката премина покрай купа от играчи без да бъде докосната от никого и заблуди Бернд Лено, който позволи да влезе във вратата му.

До края на първата част и след почивката домакините опитаха да наложат някакъв натиск, но си личеше, че гостите са по-свежи и не позволиха на Байер да застраши сериозно вратата им. В самия край на мача Майнц дори можеше да стигне и до трети гол, тъй като Йошиниро Муто бе близо до отбелязване при една контраатака, но Лено със сетни сили изби в корнер. Така или иначе гостите се поздравиха със заслужен успех на негостоприемен терен.

По този начин Майнц събра 28 точки и вече се намира на комфортната десета позиция - на осем от опасната зона. Леверкузен от своя страна спря серията си от две поредни победи и се смъкна до осма позиция с 30.