Палас остави Боро без победа през 2017-а и прати Лестър сред изпадащите (видео)

Отборът на Кристъл Палас се наложи с 1:0 на своя стадион "Селхърст Парк" над Мидълзбро в мач от 26-ия кръг на англиската Висша лига. Попадението реализира Патрик ван Аанхолт през първото полувреме. В 34-ата минута той отправи изстрел от границата на наказателното поле на Боро и изпрати топката в долния ляв ъгъл на испанския страж на гостите Виктор Валдес.

Може би най-добрата възможност за изравняване на резултата за Мидълзбро бе четвърт час след почивката, когато вратарят Уейн Хенеси с блестящо спасяване не позволи на Кристиан Стуани да реализира попадение.

В крайна сметка, "орлите" от Лондон се поздравиха с победа, която ги изравни по точки с Боро в класирането. И двата тима са с по 22 точки, като Кристъл Палас е 17-и, а Мидълзбро е с една позиция по-нагоре. След този резултат шампионът Лестър се озова в зоната на изпадащите. "Лисиците", които в понеделник играят с Ливърпул, заемат 18-о място.

Мидълзбро все още чака първа победа в Премиър Лийг от началото на 2017 година. На 17 декември Боро разби с 3:0 на своя "Ривърсайд" Суонзи, но след това вече в 9 поредни срещи тимът не успява да зарадва феновете си с победа.