Вратар подари 3 точки на Реал Сосиедад

Грешка на вратаря Хави Варас провали Лас Палмас в домакинството на Реал Сосиедад. Баските се наложиха с 1:0 при визитата си на "Гран Канария" и се доближиха само на точка от Атлетико Мадрид преди останалите мачове от 24-ия кръг в Ла Лига. Лас Палмас пък записа четвърта поредна загуба и добрият старт на сезона вече е само спомен.

Първото полувреме беше лишено от интересни ситуации пред двете врати, а в началото на второто самостоятелен пробив на Хесе Родригес завърши с перфектно подаване към Тана Домингес, но той стреля покрай вратата. Малко по-късно отново острието на Лас Палмас се озова на добра позиция, но Херонимо Руи изби в корнер.

Четвърт час преди края Хави Варас подари топката на Чаби Прието и за него не представляваше трудност да я оплете в мрежата. В малкото оставащи минути най-близо до изравняването беше Висенте Гомес, но и неговият удар излезе в аут.