Ница се изравни с Монако на върха в Лига 1, забравен нападател с дубъл (видео)

Ница се изравни на върха във временното класиране в Лига 1 с Монако след страхотен обрат срещу Монпелие от 0:1 до 2:1 в двубой от 27-ия кръг.

Гостите откриха резултата с още в 9-ата минута след попадение на головия хищник Стив Муние, но усилията на домакините през второто полувреме дадоха резултат и след две попадения на позабравения Микаел Льо Биан в 68-ата и 85-ата стигнаха до успеха.

В самия край на мача Рияд Будебуз от пряк свободен удар можеше да донесе точката на Монпелие, но топката срещна гредата на пазената от Йоан Кардинал врата.

Ница събра 59 точки, колкото имат и "монегаските". На третата позиция е действащият шампион Пари Сен Жермен с 56 и мач по-малко.

Играта през първите 45 минути беше равностойна, но Монпелие взе предимство след грешка в отбраната на домакините. При едно разбъркване пред вратата на Кардинал защитата не успя да изчисти топката, тя се удари в гърба на Вилан Сиприен и попадна в краката на дебнещия пред вратата Муние, който отблизо откри. В 34-ата минута Юнес Беланда се озова на прекрасна позиция, но не успя да преодолее Лоран Пионие.

Резултатът се задържа до 68-ата минута, когато влезлият като резерва Льо Биан, който не беше играл от 17 месеца насам, успя да изравни след асистенция на Валентен Ейсерик, а в 68-ата донесе и победата за своя тим.