Генк си свърши работата в реванша

Генк спечели с 1:0 домакинството на румънския Астра и се класира за осминафиналите на Лига Европа след 2:2 в първия мач. Единственото попадение бе дело на Посуело в 67-ата минута. Тогава капитанът на белгийците изпълни свободен удар отляво, топката прескочи всички и се озова в мрежата.

Това бе седма поредна домакинска победа в Европа за Генк, като в тези двубои тимът е допуснал само един гол.

И двата отбора се опитваха да играят атакуващо в първите минути, но белгийците имаха предимство. Малко преди почивката обаче Астра можеше да поведе, но Будеску пропусна великолепна възможност да открие резултата. След почивката положенията бяха по-малко, а след попадениято Генк игра разумно и не даваше много шансове на съперника.

Генк - Астра 1:0
1:0 Посуело (67)
(в първия мач 2:2)