Гент сложи край на европейските мъки на Тотнъм (видео)

Тотнъм приключи неубедителното си участие в евротурнирите през този сезон, след като бе елиминиран от Гент в 1/16-финалната фаза на Лига Европа. Това се случи, след като двата отбора направиха 2:2 на "Уембли", а преди една седмица белгийският тим спечели у дома с 1:0. Кристиан Ериксен (10') откри резултата, но до почивката "шпорите" нямаха никакъв късмет. Първо, в 20-ата минута, Хари Кейн си вкара автогол, а в 39-ата минута Деле Али получи директен червен картон. Виктор Уаняма (61') върна надеждите на Тотнъм, но Жереми Парбе (82') донесе равенството на гостите, които продължават на 1/8-финалите.

Мениджърът на домакините Маурисио Почетино бе заложил на силен стартов състав. Юго Лорис, Кайл Уокър, Ерик Дайър и Муса Дембеле се завърнаха. Хари Кейн бе на върха на атаката, а Кристиан Ериксен и Деле Али действаха зад него. Жереми Пербе, който отбеляза победния гол за Гент преди седмица, бе на скамейката за началото, но отново изигра важна роля за своя отбор.

Двубоят започна по перфектен начин за домакините, които още в десета минута поведоха, изравнявайки общия резултат от сблъсъка. Трима бранители на Гент се засуетиха и не се справиха с едно дълго подаване на Алдервейрелд, позволявайки на топката да мине зад гърбовете им и да стигне до Ериксен. Датчанинът стреля от малък ъгъл и провря топката между краката на Калинич. Деле Али, Уокър и Вертонген не се възползваха от добрите възможности, които имаха след това. Така се стигна до 20-ата минута, когато Хари Кейн си отбеляза автогол. След центриране от ъглов удар Митрович върна с глава успоредно на голлинията, Кейн се опита да изчисти, но прати топката в собствената си врата.

Домакините продължиха да атакуват. Пет минути преди почивката обаче Деле Али влезе опасно в краката на Деягере, заради което получи директен червен картон.

Въпреки че бяха в числено намален състав, лондончани се хвърлиха в атаки от самото начало на втората част. Кейн пропусна чудесна възможност, но в 61-вата минута Виктор Уаняма изведе Тотнъм напред след много хубав удар малко след границата на наказателното поле.

В 73-ата минута Моузес Саймън пропусна златна възможност да сложи точка на спора, като стреля неточно с глава от няколко метра. Тази точка обаче бе поставена в 82-рата минута, когато Кулибали центрира отляво, Дайър не успя да се намеси добре и Парбе пусна топката покрай Лорис - 2:2.

Три минути преди края Сон пропусна да даде отново надежди на Тотнъм.

От осем мача в евротурнирите през този сезон - шест в ШЛ и два в ЛЕ, Тотнъм постигна едва две победи, като те бяха срещу ЦСКА (Москва).