Глътка въздух за Каен

В отложен мач от 21-ия кръг на Лига 1 Каен победи гостуващия Нанси с 1:0 и се измъкна от зоната на изпадащите за сметка на днешния си съперник. Единствения гол в двубоя отбеляза Силвио Роделен в 24-ата минута.

Нанси се надяваше да сложи край на серията си от три поредни загуби, но към абсолютно същото се стремяха и домакините. Те доминираха преди почивката и взеха преднина след подаване на Фредерик Гилбер и точен удар на Роделен, който простреля вратаря на гостите Сергей Черник.

Каен е на 16-о място с 28 точки, колкото има и Лил, а Нанси остана с актив от 27 точки и се намира на 18-а позиция.