Даниел Добрев първи в Истанбул, втори места за Ефтимова и Иванов

Трима българи се наредиха в призовата тройка на турнир по лека атлетика в Истанбул вчера. Даниел Добрев спечели състезанието в скока на дължина със 7.49 метра, но отново не успя да покрие норматива за участие на Европейското първенство в зала в Белград от 3 до 5 март, който е 7.90 м.

Националният ни шампион в тласкането на гюле Георги Иванов, който вече има покрит норматив за еврофорума, се нареди втори в сектора с 19.37 м. Победата заслужи Месуд Перез (Босна и Херцеговина) с 20.37 м.

Друга атлетка, която вече си осигури участие в Белград - Инна Ефтимова, зае втора позиция, но в спринта на 60 м. Ефтимова финишира за 7.43 сек и беше изпреварена от победителката Кристина Стюи (Украйна) само с 1 стотна.

Още двама българи участваха в Истанбул, но не успяха да намерят място сред първите трима в своите дисциплини. Борислав Тонев се нареди шести на 400 м с 50.53 сек, а Алекс Василев завърши девети на 800 м с 1:54.58 мин.