Бердих детронира шампиона Клижан в Ротердам

Защитаващият титлата си Мартин Клижан (Словакия) отпада на четвъртфиналите на турнира по тенис в холандския Ротердам с награден фонд 1,85 милиона евро. Клижан претърпя поражение от шампиона през 2014 година и номер 4 в схемата Томаш Бердих (Чехия) с 3:6, 3:6 само за 59 минути.

Бердих не даде нито една възможност за пробив на съперника, като загуби само 5 точки от разиграни 41 при собствен сервис. След равностойно начало и 2:2 чехът взе осем от следващите десет гейма, с което си осигури първия сет и преднина от 4:1 във втория, което се оказа решаващо.

На полуфиналите Бердих ще се изправи срещу шестия поставен Жо-Вилфрид Цонга (Франция). Финалистът от 2011 година Цонга пласира 12 аса и елиминира водача в схемата Марин Чилич със 7:6 (8), 7:6 (5) след два часа на корта. Те не успяха да реализират пробив в мача, но французинът показа по-концентрирана игра в тайбрека на двата сета, за да триумфира.

Най-добрият български тенисист Григор Димитров излиза срещу Давид Гофен (Белгия) на четвъртфиналите на надпреварата днес от 20:30 часа.