Лион докосва следващата фаза след четири гола в Холандия (видео)

Отборът на Лион на практика си осигури класиране за следващата фаза на Лига Европа, след като победи с 4:1 като гост АЗ Алкмаар в мач от 1/16-финалите на надпреварата. Звездата на “хлапетата” Александре Лаказет се разписа с две попадения, а Люка Тусар и Жордан Фери добаиха по един гол. За холадците от дузпа отбеляза иранецът Алиреза Даханбакш.

Резултатът бе открит в 26-ата минута чрез младия Тусар след изпълнение на корнер, а Лаказет покачи след извеждащ пас на Корентен Толисо секудни преди почивката. В 57-ата Лаказет направи 3:0, но домакините намалиха от наказателен удар от бялата точка. В самия край на срещата Фери оформи крайния резултат и подпечата сериозната преднина на французите преди реванша на “Стад дьо Люмиер” след седмица.

АЗ Алкмаар - Лион 1:4
0:1 Тусар (26)
0:2 Лаказет (45)
0:3 Лаказет (57)
1:3 Джаханбакш (68-дузпа)