Гостуванията продължават да са мъка за Марсилия

Въпреки привличането на футболисти като Патрис Евра и Димитри Пайе, Олимпик Марсилия се представя все така неубедително и не може да запише два поредни добри мача в първенството. Тази вечер отборът на Руди Гарсия отстъпи с 2:3 при гостуването си на Нант и остана на 6-о място във временното класиране. Марсилци загубиха за трети пореден път далеч от дома, а като цяло през сезона имат само два успеха извън "Велодром".

Нант взе едва 1 точка от предишните си три мача, но днес показа защо под ръководството на Серджо Консейсао се отдалечи от зоната на изпадащите. "Канарчетата" бяха максимално ефективни и наказаха грешките в защитата на гостите.
До средата на първото полувреме Нант вече водеше с 2:0 след голове на Диего Карлош и Мариуш Степински. Бафетимби Гомис върна интригата веднага след почивката, но в ответната атака Адриен Томасон направи 3:1. Последва втори гол на Гомис в 61-ата минута, но до края ОМ така не можа да избегне 9-ата загуба от началото на кампанията в Лига 1.

В следващия кръг Марсилия приема Рен, а Нант гостува на Метц.