Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

"Ил Дория" обърна Болоня за 120 секунди

Отборът Сампдория обърна Болоня в рамките на две минути, а след това добави трето попадение, за да спечели с 3:1 в среща от 24-ия кръг в Серия "А". Блерим Джемайли изведе тима на Роберто Донадони напред в резултата още в десетата минута. Това бе шести гол през сезона за швейцарския полузащитник на "рособлу". В 25-ата минута Фабио Куалярела можеше да изравни, но опитният нападател не сполучи в наказателното поле на Анджело Да Коща. Така домакините оставиха тежката си дума за втората част.

В 55-ата минута стражът на Болоня пое риск, излизайки малко напред. Миг след това той даде шанс на "Ил Дория" да отбележи попадение, но Куалярела и Луис Муриел отново нямаха шанс. Секунди след това Бруно Фернандеш пропусна нова възможност за шампиона от 1991 година. Последва нова неточност - този път мерникът на Денис Прает изневери, а Болоня отвърна с шут на Умар Садик.

В 82-ата минута Муриел направи 1:1 с точно изпълнение на дузпа. Докато се усетят, футболистите на Донадони инкасираха втори гол след само 120 секунди. Резервата Патрик Шик се възползва от груба грешка на Василис Торосидис и "моряците" вече имаха аванс. В 88-ата минута Ибрахима Мбайе си мушна автогол, което реши мача, от който не зависеше нищо друго освен пренареждането в средата на таблицата.