Александър Зверев спечели титлата в Монпелие

Александър Зверев спечели титлата на тенис турнира в Монпелие. На финала 19-годишният германец надигра защитаващия титлите си от последните две години в Монпелие Ришар Гаске (Франция) със 7:6(4), 6:3. Трофеят е втори в кариерата на Зверев след успеха му в Санкт Петербург миналия септември. Четвъртият в схемата Зверев спечели първия сет след тайбрек, а във втория направи ключов пробив в осмия гейм и затвори мача след 6:3. Германецът постигна 80 процента от точките при първи сервис и наниза 8 аса, което беше решаващо за победата му срещу местния любимец Ришар Гаске. Александър Зверев е по-малкият брат на Миша Зверев, който другата седмица ще играе с Григор Димитров в първия кръг на турнира в Ротердам.