Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Виляреал и Малага начертаха полемично реми (видео)

Отборите на Виляреал и Малага завъртяха 1:1 в обеден мач от 22-ия кръг на Ла Лига. Шарлиз откри резултата в 14-ата минута, а Бруно изравни в 63-ата след спорна дузпа. Съдията Виканди Гаридо не даде чиста дузпа за тима на Марсело Ромеро в 54-ата минута, а малко по-късно посочи бялата точка при много съмнителна схватка в наказателното поле на малагийци.

Домакините играха по-активно в атака през първата част, но точният удар на Шарлиз донесе преднина за гостите от Коста дел Сол. Още във втората минута Жонатан дос Сантос изпусна да даде аванс на "жълтите". В осмата Серхио Асенхо спаси след опит на Пабло Форналс. В 14-ата Роберто Росалес центрира отдясно и Шарлиз отбеляза с глава между двама бранители.

В 18-ата Никола Сансоне изпусна след остро центриране отляво. В 25-ата Росалес се намеси в точния момент, за да спре опасна контра на "подводницата". В 29-ата Карлос Камени се отличи със спасяване след шут на Ману Тригерос. В 32-ата Адриан Лопес прати топката в мрежата, но при явна засада, отсъдена от рефера.

След почивката заваляха корнери и пред двете врати. В 54-ата минута при един от тях Ману Тригерос опъна фланелката на Шарлиз, който стреля неточно. "Лос бланкиблаус" протестираха бурно, но претенциите им за дузпа не бяха уважени.

Само седем минути по-късно съдията Виканди Гаридо назначи доста спорна дузпа за влизане на Роберто Росалес в краката на Сансоне. Капитанът на валенсианци Бруно отбеляза хладнокръвно от бялата точка - 1:1. В следващите минути имаше опасни атаки и към двамата вратари. Камени и Асенхо обаче действаха бдително. В 72-ата Роберто Сориано си изкара глупав директен червен картон, след като халфът изрита без топка Начо Камачо. В 74-ата Асенхо изби след ефектен фалцов изстрел на резервата Джони Родригес.

Андалусците натиснаха в опит да се възползват от кадровото си предимство. Домакините пък разчитаха на контраатаки. В 86-ата Саму Кастийехо нахлу по аутлинията и извади топката за Дос Сантос, който шутира прекалено неточно. В 90-ата Саму Кастийехо шутира много опасно до далечната греда, но Камени реагира прекрасно и изби.

Момчетата на Фран Ескриба остават на шеста позиция, докато Малага е във втората половина на класирането.