Вашингтон с дванадесети пореден домакински успех и рекорд в НХЛ

Роки Санфорд вкара първия си гол в НХЛ, за да помогне на Вашингтон да победи Анахайм с 6:4. Това бе дванадесети пореден успех на Кепиталс като домакин. Никлас Баксторм се разписа веднъж и записа две асистенци, а Маркус Йохансон се отчете с гол и асистенция за Вашингтон. Брейдън Холтби направи 18 спасявания и записа 14 поредни победи като титуляр за Вашингтон. Кепитълс изравни рекорд в НХЛ, като вкара пет или повече гола у дома в 11 поредни мача. Райън Гецлаф вкара гол и направи две асистенции за Дъкс. Джон Гибсън се отчете с 33 спасявания за Анахайм.

Уинипег загуби като домакин от Тампа Бей с 1:4 и записа четвърта поредна загуба. Брейдън Пойнт, Ондржей Палат и Виктор Хедман записа гол плюс асистенция. Бен Бишоп направи 32 спасявания при 14-та си победа за сезона с Тампа Бей. Яков Троуба вкара почетното попадение за Уинипег, а Конър Хелебюк спря 26 от 29 изстрела.

Ричард Паник вкара два гола и подаде за един при победата на Чикаго с 5:1 над Едмънтън. За Блекхоукс това пети пореден успех. Патрик Кейн се отчете с гол и направи две асистенции за Чикаго. Тревър ван Риемсдук и Артьом Анисимов също вкараха за Блекхоукс, който бе записал три поредни загуби от Едмънтън преди това. Патрик Марон вкара за Ойлърс, които регистрираха четвърта загуба в пет мача. Скот Дарлинг направи 30 спасявания за Чикаго.