Реал Мадрид се измъкна в дъждовна Памплона и отново е лидер (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид си върна първото място след трудна победа с 3:1 като гост на последния Осасуна в мач от 22-ия кръг на испанското първенство. Кристиано Роналдо (24), Иско (62) и Лукас Васкес (90) се разписаха за "белите". Точен за наварския тим беше Серхио Леон (33). Срещата се игра при силен дъжд пред 17 770 зрители на "Ел Садар".

Първоначално Зинедин Зидан разчиташе на схема с трима централни бранители: Рафаел Варан, Серхио Рамос и Начо Фернандес. В атака действаха Карим Бензема и Кристиано Роналдо. В състава на "червените" личеше името на бившия играч на ЦСКА Никола Вуядинович.

Осасуна - Реал Мадрид Срещата започна с тежък сблъсък в 13-ата минута, при който Тано Бонин пострада много лошо. Защитникът опита да спре Иско и извършвайки нарушение, се контузи. Той беше изнесен с носилка и по всяка вероятност става дума за фрактура на тибията. "Червените" играеха със самочувствие и по-често стигаха до вратата на съперника. В 18-ата минута Фаусто Тиенса отправи силен изстрел, топката рикошира, но Кейлор Навас показа класа и изби.

В 24-ата "лос бланкос" ликуваха при първата си по-добра акция. Бензема изведе Кристиано в наказателното поле и въпреки малкия ъгъл португалецът избра да шутира мощно и намери пролука под дясната ръка на Салваторе Сиригу, който също има принос за гола - 0:1. Памплонци продължиха да играят нападателно и това им донесе изравнителен гол. Хуан Фуентес изведе прекрасно Серхио Леон, който се измъкна от засадата и сам срещу Навас копна ювелирно за 1:1.

Осасуна - Реал Мадрид - 1:3 Две минути по-късно Бензема се прочу с голям пропуск. Кристиано пусна успоредна на голлинията топка и от три метра французинът намери ръцете на плонжиралия вече Сиригу. В 43-ата Навас закова топката в ръцете си след коварен нисък изстрел на Еманюел Ривиер от 13 метра. В края на полувремето Марсело шутира неточно от дистанция.

В 48-ата Серхио Леон финтира Рамос по фланга и изпрати прекрасен фалцов удар по диагонала - Навас плонжира и изби. В 54-ата гостите от "Сантиаго Бернабеу" органзираха обещаваща контра, но пасът на Бензема към Роналдо беше прекалено дълъг. Три минути по-късно Данило беше сменен поради контузия и Зинедин Зидан предприе тактическа променя. В игра се появи Хамес Родригес, а Начо Фернандес премина отдясно на защитата във формация 4-4-2.

Осасуна - Реал Мадрид - 1:3 В 62-ата мадридчани отново взеха голов аванс. Бензема беше спрян в наказателното поле, но Иско се включи зад него и интелигентно прати топката ниско по диагонала - 1:2. Бензема напусна терена и в игра влезе Лукас Васкес, което означаваше, че "белите" ще играят без типичен номер 9. В 74-ата Роналдо овладя прекрасно и стреля по диагонала сам срещу Сиригу, но стражът изби с крак. При корнера вратарят увисна, а незнайно как Серхио Рамос пропусна сам на втора греда.

В 78-ата Кристиано беше задържан в наказателното поле, но съдията прецени, че това не е нарушение. В 82-ата Кейлор Навас се отличи с ново силно спасяване след мощен удар на Серхио Леон от 19 метра към близката греда. В 89-ата Ривиер получи топка в наказателното поле, но не успя да овладее. Минута по-късно Лукас Васкес пропусна сам на празна врата. Крилото на столичани поиска дузпа за задържане, но сигнал на съдията не последва. В 93-ата Марсело постави под напрежение защитата на домакините, Кристиано пропусна, Лукас Васкес навлезе с топката и копна над вратаря за 1:3.

Осасуна - Реал Мадрид - 1:3 Така Реал Мадрид изигра първи мач от две седмици и в следващия месец европейските шампиони имат много гъста програма. В сряда предстои мач с Наполи в Шампионската лига.