Хепиенд с огромна цена за Байерн (видео + галерия)

Броени дни преди първия сблъсък срещу Арсенал на 1/8-финалите в Шампионската лига Байерн (Мюнхен) изигра още един посредствен двубой в Германия, но и сега намери начин да се измъкне. Този път шампионите спечелиха с 2:0 при визитата си на Инголщат 04 с голове в 90-ата (Артуро Видал) и 91-ата (Ариен Робен) минути. Така радостта за мюнхенци е двойна, защото по същото време преследвачът РБ (Лайпциг) загуби с 0:3 от Хамбургер ШФ и така баварците вече имат 7 точки аванс на върха в Бундеслигата.

Освен това провали записаха още третият и четвъртият - Айнтрахт (Франкфурт) и Борусия (Дортмунд), което още повече ще се хареса на запалянковците на Байерн.

Днес наставникът Карло Анчелоти беше оставил Ариен Робен и Дъглас Коща сред резервите, а от първата минута едновременно започнаха Чаби Алонсо, Тиаго Алкантара, Артуро Видал и Йошуа Кимих, което рядко се случва. От тях Тиаго действаше като ляво крило.

Инголщат 04 - Байерн (Мюнхен) 0:2

За пореден път този сезон Байерн изигра много слаби първи 45 минути, в които с почти нищо не показа, че превъзхожда своя съперник. Атаките към Мартин Хансен вървяха мудно и в тях нямаше никаква изненада. Само в 20-ата минута гостите направиха акция като за шампион. Тогава Чаби Алонсо изведе Роберт Левандовски сам срещу вратаря, последва удар и точно преди топката да влезе в мрежата се намеси Марвин Матип и изби в корнер.

Иначе в началните минути домакините настояваха за картон на полския нападател за умишлено настъпване, но съдията Феликс Цвайер не сподели вижданията им.

Втората част започна със 100-процентов шанс пред Томас Мюлер, който вече виждаше как открива резултата, но подобно на ситуацията с Левандовски от първата част и този път бранител в червено намери сили да изчисти в последния момент. Това положение обаче даде измамно усещане за по-различно второ полувреме. Байерн обаче продължи да се мъчи, като Левандовски се опитваше сам да прави всичко в атака. В 68-ата минута той искаше наказателен удар за изблъскване, но и този път реферът беше на друго мнение. Голмайсторът беше нервиран от проблемите в играта на отбора му и в 73-ата минута налетя на Ромен Брежери, като имаше късмет да отърве само с жълт картон.

Коща и Робен вече бяха на терена, но нещата не изглеждаха по-добре. Левандовски беше решил, че сам ще спечели и този мач и в 83-ата минута шутира от над 20 метра, за да уцели гредата.

Чак в заключителните минути гостите затвориха съперника в обръч пред полето му и Видал показа головия си нюх, след като се вклини в атаката и се възползва от пас на Мюлер, за да вкара първия гол в 90-ата минута. В следващата атака и Робен се разписа, с което не даде шанс на Инголщат 04 да се опита да изравни.

Скромните съседи на Байерн остават сред изпадащите, след като вече имат 13 загуби от 20 кръга.