Наполи се разправи с Дженоа и изпревари Рома (видео)

Наполи записа нова аткрактивна победа на сметката си в Серия "А". Тази вечер играчите на Маурицио Сари спечелиха с 2:0 домакинството си на Дженоа от 24-ия кръг и поне временно изпревариха Рома в битката за 2-ата позиция. Домакините на "Сан Паоло" спокойно можеха да запишат и по-изразителен резултат, но направиха доста пропускив срещата. Все пак Пьотр Желински в 50-ата и Емануеле Джакерини в 68-ата минута успяха да се разпишат във вратата на "грифоните" и да донесат ценните три точки на своя тим.

Мачът започна леко скучно и едва в 20-ата минута се стигна до първата голова опасност, а тя бе за гостите. Тогава Джовани Симеоне напредна на скорост отдясно и отправи изстрел, но над вратата.

Постепенно обаче Наполи засилваше натиска си. В 33-ата минута след центриране в наказателното поле Калиду Кулибали опита акробатичен удар, който изобщо не се получи и премина покрай вратата. Две минути по-късно Лоренцо Инсиние стреля опасно от границата на наказателното поле, но прати кълбото на сантиметри до гредата.

В самия край на полувремето домакините имаха още две страхотни възможности за гол. Първо Дрис Мертенс изведе Инсиние на скорост, но ударът на италианеца мина покрай вратата. Веднага след това неаполитанците създадоха нова опасност, като този път Емануеле Джакерини бе изведен на добра позиция, но не успя да отправи добър изстрел.

Още в началото на втората част Наполи най-после стигна до откриване на резултата. Мертенс предизвика разбъркване в наказателното поле, топката не бе изчистена добре и попадна в краката на Пьотр Желински, който със силен удар я прати във вратата за 1:0.

Този гол още повече вдъхнови домакините, които имаха още две страхотни положения в следващите минтути. Първо Мертенс отправи бомбен шут от далечна дистанция, който бе избит от Еуженио Ламана, а минута след това стражът трябваше да се намесва след нов шут на белгиеца, като при последвалата добавка Амаду Диавара не успя да уцели вратата.

Дженоа обаче можеше от нищото да се върне в мача в 60-ата минута, когато Оскар Хилемарк стреля опасно от далеч, но Хосе Рейна спаси. веднага след това обаче Наполи пренесе събитията пред вратата на Ламана, като Инсиние проби и стреля, но в ръцете на стража. В 68-ата минута домакините стигнаха и до втори гол. Мертенс бе изведен на скорост, елиминира прекия си пазач и подаде за Джакерини, който отблизо засече топката във вратата за 2:0.

Гостите имаха нова нелоша възможност да се върнат в мача в 70-ата минута, когато след центирране от фаул Симеоне стреля опасно с глава и постави под напрежение Рейна. В 81-ата минута пък Наполи бе близо до трети гол след страхотен шут на Фаузи Гулам от фаул.

В крайна сметка мачът завърши без повече голове, като Наполи се поздрави с успеха и с актив от 51 точки излезе временно на 2-ата позиция във временното класиране. Дженоа пък остава на 16-ата позиция в таблицата с актив от 25 точки.