Гофен даде 4 гейма на Дарси в София

Белгиецът Давид Гофен се класира за полуфиналите на турнира по тенис от серията АТP 250 в София с награден фонд 540310 евро. Поставеният под номер 2 Дарси отрази всичките пет възможности за пробив при победата над сънародника си Стийв Дарси с 6:1, 6:3 за 73 минути в зала "Арена Армеец". 11-ият в световната ранглиста спечели първите четири гейма по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част Дарси беше равностоен до 3:3, след което Гофен направи нова серия от три поредни гейма, за да триумфира.

Garanti Koza Sofia Open 2017 - Дарси - Гофен

За място на финала 26-годишният белгиец ще срещне защитаващия титлата си и четвърти в схемата Роберто Баутиста Агут (Испания), който по-рано днес елиминира петия поставен Жил Мюлер (Люксембург) със 7:5, 7:6 (5).