Шампионът се класира на полуфиналите

Миналогодишният шампион Роберто Баутиста Агут е първият полуфиналист в тазгодишното издание на "София Оупън". Поставеният под номер 4 испанец надделя над левичаря от Люксембург Жил Мюлер със 7:5, 7:6 (5) след 1 час и 44 минути игра.

В първия сет нямаше пробиви до последния 12-и гейм, в който Баутиста Агут спечели подаването на поставения под номер 5 Мюлер. Във втория сет пък изобщо нямаше пробиви и логичната развръзка беше тайбрек. В него първият мини-пробив бе реализиран от испанеца, който поведе с 5:3. Мюлер изравни за 5:5, но следващите две точки бяха спечелени от действащия шампион и той продължава в следващата фаза.

Garanti Koza Sofia Open 2017 - Батиста Агут - Мюлер

Испанецът надигра представителя на Люксембург и през миналата година в София, но на полуфиналите, като вече има 5 победи от 6 мача срещу него.

На 1/2-финалите Баутиста Агут ще играе с победителя от изцяло белгийския сблъсък между Давид Гофен и Стив Дарси.

"Двубоят беше много труден, защото Мюлер е страхотен състезател. Аз също се боря до край. Справих се чудесно с моя сервис и имах много шансове да направя пробив във втория сет. Щастлив съм да бъда тук и да играя в утрешния ден", заяви Баутиста Агут веднага след победата си над Мюлер.