След пороя на "Сигнал Идуна Парк" предстоят нови 2 битки за място на четвъртфиналите - на живо от Кьолн и Гелзенкирхен преди днешните мачове

Марек с чист успех над Черно море

Волейболистите на Марек Юнион Ивкони постигнаха чиста победа над Черно море (Варна) с 3:0 (25:23, 25:19, 25:20) в мач от 17-ия кръг на Суперлигата на България.

За Марек не играха няколко основни волейболисти. Разпределителят Константин Нечев, центърът Борислав Апостолов, а Ангел Велков бе записан като либеро, но не се появи в игра.
На тяхно място в игра се появиха Светослав Станков, Преслав Йорданов и Цветелин Цветанов, които се представиха отлично.

Възпитаниците на Найден Найденов имаха проблеми само в първата част, в която гостите от Варна поведоха в резултата с 16:14 и 21:19, но в крайна сметка стигна до успех с 25:23. В следващите две части дупничани нямаха почти никакви проблеми и стигнаха бързо до успех с 3:0 гейма.

Най-резултатен за успеха на Марек Юнион-Ивкони беше Окелло Дауди с 23 точки (3 блока, 80% ефективност в атака), а Цветелин Цветанов добави 15 точки (2 блока, 54% ефективност в атака, 50% перфектно и 50% позитивно посрещане ) за успеха на своя тим.

Вангел Велинов записа  8 точки (1 ас, 39% ефективност в атака, 14% перфектно и 43% позитивно посрещане) за Черно море.

Така домакините заемат седма позиция в класирането с 8 победи, 9 загуби и 22 точки, а Черно море БАСК се нарежда на 10-о място в таблицата с 4 победи, 11 загуби, 13 точки и два мача по-малко.
В следващия кръг на 10 февруари (петък) Черно море БАСК приема Пирин (Разлог) във Варна, а ден по-късно Марек Юнион-Ивкони (Дупница) гостува на ЦСКА в София.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) 3:0 (25:23, 25:19, 25:20)

МАРЕК: Светослав Станков 4, Окелло Дауди 23, Кристофър Манкузи 5, Цветелин Цветанов 15, Преслав Йорданов 5, Венцислав Трифонов 7 - Христо Колев-либеро (Светослав Иванов)