Лейкърс спечелиха в Ню Йорк след шестгодишно чакане (видео)

Лос Анджелис Лейкърс спечелиха за едва втори път в последните си деветнадесет гостувания, а това се случи в “Медисън Скуеър Гардън”, където играчите на Люк Уолтън победиха местния Никс със 121:107, за да постигнат първата си победа в тази зала от шест години насам. Гостите от Калифорния се откъснаха напред в резултата благодарение на отлична серия от 20-4 в първата част, след която така и не допуснаха домакините да се върнат в мача.

Общо седем играчи на Ел Ей вкараха поне по 10 точки, водени от Лу Уилямс с 22. Ник Йънг реализира 17, а Джулиъс Рандъл и Брандън Инграм - по 14. Всички баскетболисти на “езерняците” се отчетоха с поне по един кош от игра, а общият брой на грешките им бе едва 7 срещу 16 за Никс.

Кармело Антъни завърши с най-много точки за Ню Йорк - 26, а загубата бе четвърта в последните пет мача на тима. Кристапс Порзингис и Брандън Дженингс вкараха по 16 точки.

Последният успех на Лейкърс като гост на този съперник датираше от 11 февруари 2011 година, а последните пет двубоя между двата тима неизменно завършваха с победи за нюйоркчани.