Реал Сосиедад направи обрат в дъждовен Сан Себастиан

Отборът на Реал Сосиедад надви с 3:2 гостуващия Осасуна в среща от 21-ия кръг на Ла Лига, играна при почти постоянен силен дъжд. Памплонци водеха на почивката след попадение на Кенан Кодро (25). Раул Навас (62), Карлос Вела (72) и Хуанми (77) отбелязаха за баските. Серхио Леон (79) направи срещата интересна в края. С успеха Реал Сосиедад се доближи само на точка от четвъртия Атлетико Мадрид. Осасуна остава на предпоследното място.

Домакините владееха топката, но не стигаха до опасности пред вратата на Салваторе Сиригу. Гостите от "Ел Садар" контраатакуваха опасно. В 13-ата минута Херонимо Руи спаси с крак след силен шут на Кенан Кодро. В 25-ата Кодро отново изскочи фронтално срещу вратаря, но този път го преодоля. Еманюел Ривиер хитро пропусна топката и заблуди двама бранители, Кодро се устреми напред, стреля по земя, топката се удари в крака на Руи, но щастливо влезе в мрежата - 0:1. До края на полувремето момчетата на Еусебио не намериха адекватен отговор.

В 48-ата минута Асиер Ияраменди изчисти от голлинията. "Чури урдин" пренесоха събитията пред вратата на Сиригу. В 60-ата Юри Берчиче центрира към малкото наказателно поле, където нямаше кой да насочи. Домакините стигнаха до изравнителен гол след корнер. Топката беше центрирана, Вилиан Жозе игра с глава, след което Раул Навас скочи най-високо и отбеляза в десния ъгъл на италианския страж - 1:1.

В 72-ата Реал Сосиедад направи пълен обрат. Карлос Вела и Микел Оярсабал направиха чудесно двойно подаване и мексиканецът вкара с изстрел отблизо - 2:1. В 77-ата Хуанми вкара за 3:1 с едва първото си докосване след смяната. След изпълнение на аут Вилиан Жозе овладя и подаде към Хуанми, който прати топката в обратния ъгъл. Само две минути по-късно Серхио Леон вкара изключителен гол, финтирайки двама защитници и завършвайки атаката със силен изстрел в десния ъгъл - 3:2. В 80-ата Хайме Ромеро стреля фалцово, Руи изби, а топката се отби и от напречната греда. В 90-ата минута за секунди цялото осветление на "Аноета" спря, но бързо беше възстановено.