Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Манчестър Юнайтед сломи шампионите и се доближи на две точки от четвъртото място (видео)

Манчестър Юнайтед победи с 3:0 шампиона Лестър на "Кинг Пауър Стейдъм" и се доближи на две точки от четвъртото място, заемано в момента от Арсенал. "Червените дяволи" нанесоха своя удар в края на първото полувреме, когато за по-малко от 90 секунди вкараха две попадения. Хенрих Мхитарян (42') откри, а Златан Ибрахимович (44') удвои, отбелязвайки 20-ия си гол от началото на сезона. Хуан Мата (49') оформи класиката в първите минути на втората част.

Ахмед Муса и Шинджи Оказаки започнаха като титуляри за "лисиците". Жозе Моуриньо беше направил три промени в своя състав. Ерик Байи, Крис Смолинг и Хуан Мата стартираха за сметка на Блинд, Джоунс и Карик. Капитанът Уейн Рууни е болен и поради тази причина отпадна от групата за днес.

Домакините започнаха по-добре този двубой и стигнаха до две добри възможности да открият резултата. В 19-ата минута Марез центрира от пряк свободен удар, а Варди отклони много добре с глава към далечната греда, където Морган засече, но топката рикошира в гърба на Погба и излезе в корнер. Две минути след това Ерера сгреши, след което Варди задържа добре топката и изведе Муса отляво, но в последния момент Байи се намеси решително. Гостите отговориха с добра атака, в която Мхитарян намери Рашфорд в наказателното поле, но младият нападател на "червените дяволи" стреля високо над вратата. Това бе и първата опасност, създадена от Манчестър Юнайтед.

В 28-ата минута главният рефер Антъни Тейлър пожали Хуан Мата, който влезе много грубо в краката на Варди. Испанецът получи само жълт картон, макар че можеше санкцията да бъде и по-сериозна. Десетина минути преди почивката Ибрахимович, Погба и Рашфорд комбинираха добре, след което 19-годишният нападател стреля до гредата, но Шмайхел изби.

Гостите обаче заиграха доста по-силно в последния 1/4 час и това даде резултат в самия край на полувремето, когато отбелязаха два бързи гола. Първо, в 43-ата минута Мхитарян преодоля с лекота Хут, който прецени много лошо ситуацията, нахлу на скорост през центъра и стреля силно. Шмайхел докосна топката с крак, но тя се озова във вратата му. 87 секунди след това "червените дяволи" удвоиха аванса си. Валенсия проби отдясно и пусна по земя към Ибрахимович, който стреля през краката на Морган. Това бе 20-ия гол на шведа от началото на сезона и 15-ия му такъв в Премиър лийг. Ибра, който е на 35 години и 125 дни, стана най-възрастният играч, достигал котата от 15 гола във Висшата лига в рамките на един сезон. За десети пореден сезон шведът отбелязва 20 или повече гола за клуба, за който играе.

Четири минути след подновяването на играта Хуан Мата направи 0:3, след като направи двойно подаване с Мхитарян и стреля отблизо покрай Шмайхел. Стражът на Лестър спаси отбора си от четвърти гол малко след това, когато спаси изстрел от малък ъгъл на Рашфорд. В 57-ата минута Марез изпълни много добре пряк свободен удар, но топката профуча на сантиметри встрани от вратата на Давид де Хеа.

Мата пропиля възможност за още един гол в 63-ата минута, когато се озова очи в очи с Шмайхел и се опита да го прехвърли, но не успя.

"Червените дяволи" са в серия от 15 поредни мача без поражение в Премиър лийг. Те остават на шесто място във временното класиране, но са само на точка зад Ливърпул и на две зад Арсенал, който заема заветното четвърто място в момента. Лестър е на 17-а позиция, като "лисиците" са само на точка над зоната на изпадащите.