Торино остана без победа през 2017 година (видео)

Отборите на Емполи и Торино завършиха при резултат 1:1 в мача помежду си от 23-ия кръг на Серия "А". Андреа Белоти бе точен за Торино в 11-ата минута, а Мануел Пучарели (45+2) изравни за Емполи. Яго Фалке пропусна дузпа за гостите от Торино в началото на втората част.

В 11-ата минута голаджията на "биковете" Андреа Белоти изведе Торино напред в резултата. Той бе най-съобразителен в наказателното поле на домакините след центриране от фаул и отблизо изпрати топката в мрежата зад Лукаш Скорупски. В добавеното време на първата част Мануел Пучарели изравни резултата. Той вкара доста комичен гол, до който се стигна, след като защитник на Торино опита да върне топката към Джо Харт, но кълбото сес пря в локва на терена. Това позволи на Пучарели да стигне пръв до топката и да отбележи гол.

Десет минути след почивката "биковете" пропиляха златен шанс да излязат отново напред в резултата. Защитник на Емполи извърши нарушение срещу Адем Ляич и това доведе до дузпа в полза на гостите. Скорупски обаче спаси удара от бялата точка на Яго Фалке и резултатът остана непроменен.

До края на двубоя нито един от двата тима не успя да измъкне победата и Емполи заема 17-а позиция в класирането с 22 точки, но тимът все още може да диша спокойно, защото се намира на 9 точки над опасната зона. Торинци пък останаха без победа от началото на 2017 година. "Биковете" нямат победа в последните си 5 шампионатни срещи и са 9-и в подреждането с 32 точки.