Новата перла на Сити спаси "гражданите" и ги изведе пред Ливърпул и Арсенал (видео)

Новото попълнение на Манчестър Сити Габриел Жезус се превърна в герой за "гражданите" в едва втория си мач като титуляр за отбора, след като вкара два гола и донесе победата на тима на Джосеп Гуардиола в двубоя срещу Суонзи. Бразилецът откри резултата на "Етихад" в 11-ата минута, но Гилфи Сигурдсон изравни девет минути преди края. В добавеното време отново Жезус се разписа за крайното 2:1, вкарвайки третия си гол в третия си мач за Сити. Благодарение на тези три точки "гражданите" изпревариха Ливърпул и Арсенал и вече са на трето място във временното класиране на Премиър лийг.

Гуардиола беше направил две промени в своя състав - Фернандиньо и Гаел Клиши започнаха вместо Бакари Саня и Николас Отаменди. Клаудио Браво и Серхио Агуеро останаха на скамейката за втори пореден път. На техните места стартираха Вилфредо Кабайеро и Габриел Жезус. Пол Клемънт заложи на същия състав, който през седмицата победи Саутхамптън.

Домакините поведоха рано-рано. В 11-ата минута Силва проби отляво, елиминира двама противникови бранители, след което центрира към Стърлинг, който бе притиснат в гръб, като дори вдигна ръце за нарушение срещу него. В този момент топката стигна до Жезус, който отблизо показа головия си инстинкт. Това бе второ попадение за бразилеца във втория му точен удар в Премиър лийг. Туре Яя имаше шанс да удвои в 22-рата минута, но Фабиански спаси. Последваха нови пропуски на котдивоареца, Жезус и Де Бройне. Гостите пък стояха само в своята половина, защитаваха се и не организираха нито една опасна контраатака през първото полувреме.

"Лебедите" обаче започнаха добре втората част и в 48-ата минута Гилфи Сигурдсон изпълни много опасно пряк свободен удар, но Кабайеро показа рефлекс и успя да отклони топката в гредата. Сити отговори също с удар в гредата след изстрел на Сане. В 62-рата минута Моусън бе изпуснат от отбраната и засече с глава отблизо центриране на Сигурдсон, но ударът му бе доста неточен. Сигурдсон, който бе най-добрият играч на Суонзи днес, изравни резултата в 81-вата минута, когато стреля точно от около 22 метра.

Във втората минута на добавеното време Жезус спаси Сити и донесе трите точки на "гражданите", след като засече с глава центриране на Силва. Фабиански изби, но бразилецът стигна до топката и сам направи добавката за крайното 2:1.

С днешния успех Сити се изкачи на трето място, изпреварвайки Ливърпул и Арсенал. "Гражданите" имат 49 точки - десет по-малко от лидера Челси. Суонзи е точно над зоната на изпадащите. "Лебедите", които преди този кръг бяха записали две поредни победи в Премиър лийг, са с 21 пункта.