Женско първенство по футбол: НСА - Пирин 2:0

Грег Попович стана най-успешният треньор в историята на НБА

Грег Попович стана най-успешният треньор в историята на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА), след като воденият от него Сан Антонио надви със 121:97 Денвър в мач от редовния сезон. С това Попович спечели 1128-та си победа и изпревари Джери Слоун, който до момента притежаваше рекорда за най-успешна кариера в един клуб от НБА. Той го постигна с Юта.

Кауи Ленърд беше най-резултатен за Спърс с 19 точки, а сега пред отбора предстои дълга серия от осем поредни гостувания. Ману Джинобили и Тони Паркър завършиха с по 18 точки за отбора от Сан Антонио, който продължава да бъде лидер в Югозападната дивизия на НБА с баланс 39-11. Хюстън заема второто място с 37-17, а трети е Мемфис с 31-22 след победа със 107:99 срещу Минесота.

Лидер в Западната конференция остана Голдън Стейт с баланс 43-8, въпреки че Уориърс загубиха със 106:109 след продължение срещу Сакраменто. Дреймънд Грийн пропусна стрелба за тройка със сирената, след като Демаркъс Къзинс отбеляза шест от общо 32-те си точки в допълнителната част. Това беше и първа победа на Сакраменто срещу Голдън Стейт в последните 14 мача между тези два отбора.

Стеф Къри завърши мача с 35 точки, но най-полезният играч в лигата от миналите два сезона пропусна две стрелби в заключителните секунди на мача. Неговият треньор Стийв Кер пък беше изгонен от пейката на Уориърс 3:34 минути преди сирената, след като изрази бурно незадоволството си от отсъждане на съдията Бил Спуунър. Неговият опит за физическа саморазправа бе спрян от асистента Майк Браун. Без подобни драми, шампионът Кливланд се наложи със 111:104 над Ню Йорк Никс и остана на две победи пред Бостън на върха в Източната конференция. Леброн Джеймс отбеляза 32 точки и направи десет асистенции, а Кевин Лав добави 23 пункта и спечели 16 борби при завръщането си от лечение на спазми в гърба. Това беше девета поредна победа за Кавс срещу Никс.