Котешки рефлекс на Касийяс помогна на Порто да спечели дербито със Спортинг

Порто спечели с 2:1 дербито със Спортинг от 20-ия кръг на португалската Примейра лига. Голяма заслуга за това имаше и вратаярт на домакините Икер Касийяс, който направи невероятно спасяване в последните секунди на мача, за да опази преднината на своя тим.

Порто поведе с 2:0 с два гола на Тикиньо в 6-ата и 40-ата минута. В 60-ата обаче Спортинг се върна в мача с попадение на Алан Руис.

В заключителните минути гостите натиснаха в търсене на изравняването, но тогава се прояви и Касийяс, който спаси по брилянтен начин удар с глава отблизо на Себастиан Коатес и задържа резултата непроменен, а няколко секунди по-късно съдията свири и последния сигнал в мача.

След тази победа Порто води в класирането с 47 точки, пред Бенфика с 45, докато Спортинг остава на 3-ото място с 38 точки.