Ейбар се подигра с десет от Валенсия на “Местайя” (видео)

Отборът на Ейбар разгроми с 4:0 Валенсия в гостуването си на “Местайя” от 21-ия кръг в Примера дивисион. Гостите бяха подпомогнати и от факта, че цяло второ полувреме играха с човек повече на терена, след като Карлос Солер бе изгонен в края на първата част.

Играчите на Ейбар стояха по-добре на терена и в 28-ата минута заслужено стигнаха до откриване на резултата. Тогава Серхи Енрих получи чудесно центриране в наказателното поле и с глава простреля вратата за 0:1.

В самия край на полувремето дойде най-спорното положение в мача. Гостите получиха дузпа, след като Карлос Солер изблъска съперников играч в пеналта и получи директен червен картон за постъпката си. За съдиите обаче остана незабелязано, че преди това той бе провокиран от футболиста на гостите. В крайна сметка обаче решението на реферите бе такова и Адриан Гонзалес бе точен от бялата точка за 0:2.

През втората част играчите на Ейбар довършиха “прилепите” с нови две попадения. В 57-ата минута Дани Гарсия вкара много красив гол с изстрел от воле пред наказателното поле. В 77-ата минута пък Енрих получи дълъг пас в пеналта, овладя и отблизо вкара за крайното 0:4.

Така Ейбар записа втора поредна победа и излезе на 7-ото място с 32 точки. Валенсия пък отново влезе в серия от две загуби и остава на 16-ата позиция с 19 точки.