Наполи разкова Болоня в страхотен футболен спектакъл (видео)

Наполи записа поредна впечатляваща победа в Серия “А”. В среща от 23-ия кръг неаполитанците разбиха със 7:1 Болоня в гостуването си на “Ренато дал`Ара”. Мачът бе истински спектакъл, в който имаше всичко - осем гола, два червени картона и една пропусната дузпа. Точни за успеха на гостите бяха Марек Хамшик в 4-ата, 70-ата и 74-ата минута, Дрис Мертенс в 33-ата и 43-ата и 90-ата минута и Лоренцо Инсиние в 6-ата минута. За домакините единственото попадение бе дело на Василис Торосидис в 36-ата минута. И двата тима завършиха срещата с по 10 човека, като Хосе Кайехон и Адам Мазина бяха изгонени в средата на първото полувреме в 26-ата и 32-ата минута.

Така Наполи вече има най-силната атака в историята си с 55 гола за 23 кръга, като тимът за пръв път вкарва 7 попадения в гостуване. Това бе първи хеттрик на Хамшик за неаполитанците, но той вече има 109 гола за клуба и изостава само на 6 от легендата Диего Марадона.

Срещата започна ударно за Наполи с два гола от съблекалнята. В 4-ата минута след страхотна атака Хосе Кайехон центрира за Марек Хамшик в наказателното поле и той с глава насочи топката в далечния ъгъл на вратата за 0:1. Само две минути по-късно Лоренцо Инсиние бе изведен на скорост и с плътен изстрел по земя отбеляза за 0:2.

Играчите на Болоня не изглеждаха сломени от това развитие на мача и бързо можеха да се върнат в играта, но ударът на Ладислав Крейчи в 9-ата минута бе спасен от вратаря. Наполи пък отговори с нов опасен изстрел на Кайехон, но покрай вратата.

В 24-ата минута при едно центриране от корнер Кайехон игра с ръка и съдията даде дузпа в полза на домакините. Матия Дестро обаче не успя да отбележи от бялата точка, като Хосе Рейна спаси удара му.
В 26-ата минута Кайехон отново бе в центъра на събитията, след като изрита съперник без топка и си изпроси втори жълт картон в рамките на две минути и бе изгонен от игра.

Съдията Давиде Маса обаче бързо възстанови численото равенство на терена. В 32-ата минута Мертенс получи на скорост и бе съборен от Адам Мазина, който получи доста спорен директен червен картон. При последвалия фаул пък Мертенс с прекрасен изстрел отбеляза за 0:3.

Болоня обаче успя да върне един гол в 36-ата минута. Тогава Крейчи стреля от упор след центриране от корнер, Рейна спаси, но топката стигна до Торосидис, който отблизо с глава не сгреши за 1:3.

Наполи обаче продължаваше да прави каквото си иска в предни позиции и в 40-ата минута бомбен шут на Хамшик доста затрудни Антонио Миранте. В 43-ата минута не закъсня и четвъртото попадение за гостите. Мертенс бе изведен на скорост, финтира вратаря и отбеляза за 1:4.

И през втората част събитията на терена не се промениха много като неаполитанците се забавляваха. Още в 47-ата минута опасен удар на Мертенс профуча до гредата. В 55-ата минута пък Хамшик изскочи от задна позиция и остана очи в очи с вратаря, но изненадващо не успя да отбележи.

В 70-ата минута гостите стигнаха и до нов гол. Мертенс се възползва от грешка в защитата, напредна и изведе Хамшик, който с прекрасен прехвърлящ удар вкара втория си гол в мача. В 74-ата минута словакът оформи и своя хеттрик. Той бе оставен непокрит пред наказателното поле и с бомбен шут препарира вратаря. В самия край на мача и Мертенс се окичи с хеттрик. Той получи извеждащ пас в наказателното поле, финтира вратаря и вкара за крайното 1:7.

Така Наполи събра актив от 48 точки и временно се изкачи на 2-ото място в класирането, само на три точки от лидера Ювентус, който обаче е с два мача по-малко в актива си. Болоня пък остава на 12-ата позиция с 27 спечелени точки до момента.