Байерн спря с победите (видео + галерия)

Лидерът Байерн (Мюнхен) не успя да пребори Шалке 04 у дома в среща от 19-ия кръг на Бундеслигата, записвайки равенство 1:1. Това обаче не се оказа фатално, защото преследвачът РБ (Лайпциг) загуби визитата си на Борусия (Дормтунд) и така шампионите увеличиха на 4 точки преднината си в челото.

Роберт Левандовски вкара за шампионите в 9-ата минута, но само 4 минути по-късно Налдо изравни. Двата отбора удариха и по една греда. До днес баварците бяха в серия от седем победи за първенство.

Байерн (Мюнхен) - Шалке 04 0:0

Капитанът Филип Лаам записа мач №500 за баварците в кариерата си. Той и Дейвид Алаба бяха оставени сред резервите с идеята да почиват преди задаващата се тежка серия от срещи, но треньорът Карло Анчелоти се принуди да ги пусне към края. Дебют за Шалке пък записа Холгер Бадщубер, който е преотстъпен от Байерн. Преследваният от контузии бранител се справи много добре, но след около час игра напусна - най-вероятно заради нова травма.

Гостите направиха много силно първо полувреме в баварската столица, но не успяха да се възползват от шансовете си. Те проспаха само началото, когато Левандовски им вкара в 9-ата минута, но Налдо не закъсня с отговора - 1:1, като вина тук носи и Мануел Нойер.

След бързата размяна на голове Сеад Колашинац излезе почти сам срещу Нойер, но вратарят спаси. С два пропуска се отличи Леон Горетцка, а в 40-ата минута Бургщалер разтресе напречната греда. "Миньорите" с лекота стигаха до наказателното поле на домакините и се защитаваха добре. Все пак и те бяха близо до инкасирането на второ попадение, след като в 23-ата минута Хуан Бернат беше на крачка от точен завършващ удар. В 42-ата минута гредата спря и Левандовски, който беше единственият от играчите в червено, който играеше на върха на възможностите си.

След почивката гостуващият тим се затвори в половината си и отлично се справяше с опитите на баварците да стигнат до гол. Байерн реално нямаше чисто положение до 86-ата минута, когато включилият се атака централен защитник Хави Мартинес не уцели вратата от около десетина метра. В 88-ата минута Томас Мюлер вече се виждаше като герой, но Матия Настасич го неутрализира с перфектен шпагат. Сърбинът се намеси решаващо още веднъж в продължението, когато Кингсли Коман се гласеше да забие кълбото в мрежата.

С този мач Байерн постави началото на тежка серия, в която ще изиграе още четири срещи през идните две седмици, включващи сблъсъци с Арсенал в Шампионската лига, с Волфсбург за Купата на Германия и с Инголщат 04 и Херта (Берлин) за първенство. Същото важи и за Шалке, който също го очаква мач за купата - срещу Зандхаузен, и такъв в Лига Европа срещу ПАОК.

ГАЛЕРИЯ

СТАТИСТИКА

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!