Долапчиев герой за Спартак (Плевен) срещу Ботев (Враца)

С гол на Григор Долапчиев в 61-ата минута Спартак (Плевен) победи с 1:0 Ботев (Враца) в контрола в Петрич. Отборът на Александър Георгиев бе по-добрия през целия двубой.

През първата част Долапчиев, Родриго и Георги Чакъров пропуснаха да открият резултата. Врачанската защита спря с нарушение Долапчиев в наказателното поле, но Чакъров не успя от бялата точка.

В началото на втората част Цветелин Радев за малко да се разпише във вратата на Ботев с глава. Час след началния съдийски сигнал Георги Янев изпълни корнер и Долапчиев вкара единственото попадение. Пет минути по-късно той не уцели вратата. Тимът на Ботев провеждаше контраатаки, но така и не стигна до чиста голова ситуация.