Локомотив (Пд) изненада кошмара на Байерн (Мюнхен)

Представителния тим на Локомотив (Пловдив) записа второ равенство в четвъртата си проверка на подготвителния лагер в Турция. Днес "черно-белите" завършиха наравно 2:2 с руския ФК Ростов. Тимът, който спечели срещу Байерн (Мюнхен) в групите на Шампионската лига. Головете за Локомотив отбелязаха Александър Тунчев в 72-та и Мартин Камбуров от дузпа в 87-та минута.

Първите десет минути на двубоя бяха равностойни, а положения пред двете врати на терена на "Глория Спортс Арена" липсваха. В 12-та минута Мигел Луке центрира в наказателното поле на Ростов, където защитник на руснаците изчисти топката преди тя да достигне до Камбуров. Шест минути по-късно топката бе центрирана към включилия се в предни позиции Шоко, който с воле от границата на наказателното поле прати кълбото на сантиметри от вратата на Ростов.

В 19-та минута подаване на Дани Кики от ляво срещна ръката на футболист в синьо в наказателното поле на руснаците. Съдията остана безмълвен. В 28-та минута удар с глава на състезател на руснаците по посока на вратата на Локомотив мина на 2 метра встрани. Две минути по-късно Ростов откри резултата. Подаване от ляво на Илко Пиргов бе овладяно от Андрей Препелица, който прати топката в горния десен ъгъл за 0:1.

В началото на второто полувреме, след центриране от корнер в полза на сините, играч на Ростов отклони с пета по посока вратата на Локомотив, а ударът мина над напречната греда на Пиргов. В 55-та минута, след разбъркване в наказателното поле на "черно-белите", топката попадна в Полоз, който вкара в горния десен ъгъл за 0:2. В 67-та минута влезлият като резерва Димо Бакалов центрира топката пред пеналта на Ростов, но Камбуров остана под топката. Три минути по-късно капитанът Мартин Камбуров стреля опасно от пряк свободен удар, но шутът му мина на сантиметри от вратата на руснаците.

В 72-та минута Локомотив отбеляза за 1:2. Веселин Марчев центрира от корнер топката, където на първа греда Тунчев засече с глава. В 77-та минута подаване на Пламен Крумов към пеналта на Ростов намери Веселин Марчев, който нанесе точен, но слаб удар. В 87-та минута Локомотив изравни резултата. Съдията отсъди дузпа в полза на "черно-белите", а капитанът Мартин Камбуров бе точен от бялата точка за 2:2. До края на двубоя липсваха повече положения и двата отбора завършиха при равен резултат.

Следващата контрола на Локомотив е планирана за 06.02 с украйнския ФК Александрия.

Снимка: lokomotivpd.com