Ботев (Пловдив) завърши лагера в Турция със загуба (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) завърши лагера в Турция със загуба. Играчите на Николай Киров допуснаха поражение с 1:2 от Анжи (Махачкала). Двубоят започна отлично за руския тим, след като Будковский и Асилдаров се разписаха през първата част. В 75-ата минута халфът на "канарчетата" Серкан Юсеин намали с удар от пряк свободен удар, но това не стигна на тима да се спаси от загубата.

Първата контролна среща за Ботев (Пд) на турска земя бе срещу унгарския Хонвед. Пловдивчани загубиха с 0:2, а четири дни по-късно записа поражение от Пакси (0:3). Последваха равенства със Стал (1:1) и Пелистер (2:2). Играчите на старши треньора Николай Киров не успяха да запишат нито една победа в подготовката.

Двубоят, който се игра в спортния център "Регнум" в Белек започна доста равностойно. Първата интересна ситуация бе пред вратата на Анжи. Омар Косоко пусна пас в коридор към Крум Стоянов, който обаче бе изпреварен с малко от стража на руския тим. Малко по-късно Косоко опита да се разпише от пряк свободен удар, но кълбото мина над вратата.

В 17-ата минута Антонио Вутов надбяга защитата на Анжи, но Юрченко успя да стигне първи до топката. Седем минути по-късно падна и първият гол в срещата. Будковский бе изпуснат отляво и с диагонален удар изпати топката зад Иван Чворович.

В 27-ата минута Крум Стоянов центрира на далечната греда, топката стигна до бившия футболист на Левски Антонио Вутов, който опита да свали кълбото към Виана, но бразилецът бе изпреварен от защитник на Анжи. Малко по-късно падна и вторият гол в сблъсъка. Яковлев намери Асилдаров, който направи резултата 2:0.

В 33-ата минута Антонио Вутов пробва директен изстрел от фаул, но изпрати кълбото в аут. Това бе и последната по-интересна ситуация за първата част.

Бившият играч на "сините" бе единственият футболист, който успя да направи добро впечатление на терена през първите 45 минути. Халфът бе доста активен в офанзивен план и определено даде поводи за оптимизъм на старши треньора на "жълто-черните" Николай Киров.

В 56-ата минута "канарчетата" направиха добра атака. Яя Меледже намери Лазар Марин, който проби и центрира остро отляво, но бранител на Анжи се справи отлично и запази аванса на тима от два гола. В 67-ата минута Ботев направи опасна атака. Резервата Фелипе Бризола получи възможност да стреля, но опитът му бе блокиран от бранител на руския отбор.

В 75-ата минута опорният полузащитник на "жълто-черните" Серкан Юсеин намали резултата. Младият халф се разписа директно от пряк свободен удар. Играчите на Николай Киров опитаха да вкарат втори гол в мрежата на Анжи (Махачкала), но тимът не успя да се добере до престижно равенство.

Ботев (Пловдив) - Анжи (Махачкала) 1:2