Два отбора от А НВГ продължават напред за Купата на България

Два отбора от третото ниво на мъжкия клубен волейбол у нас - А НВГ, се класираха за втория кръг на турнира за Купата на България. Това стана ясно след изиграването на всички срещи от първия кръг днес.

Отборът на Етрополе, който се състезава в северозападната А НВГ, надигра местния си съперник Изгрев (Ябланица) с 3:0 (25:20, 25:16, 25:21). Въпреки, че тимът на Изгрев е от по-горната група - Висшата лига, домакините от Етрополе бяха повече от категорични в своята зала "Чавдар". Другият тим от А НВГ, който продължава напред, е създаденият през този сезон Строител (Пловдив). Отборът на играещия президент Мартин Палийски надигра Берое 2016 (Стара Загора) с 3:1 (25:14, 22:25, 25:18, 25:9). Реакцията на пловдивчани след загубения втори гейм бе категорична, като в последната част оставиха младия тим от Стара Загора на 9 точки.

Отборът на Попово 09 също продължава напред, след като нямаше проблем при визитата си на друг млад тим - Хектор (София) в залата на НСА. Волейболистите от Попово се наложиха с 3:0 (25:23, 25:22, 25:18). С чиста победа се поздрави и Звездец (Горна Малина), като отборът, воден от Иван Генков, надделя при гостуването си на ГРАД (Белоградчик) с 3:0 (25:19, 25:18, 25:22). В Силистра местният Доростол постигна чиста победа над младия тим на Виктория Волей (Пловдив) с 3:0 (25:23, 25:20, 26:24). Това бе и втора победа за Доростол от началото на турнира, след като жребият постанови играчите от Силистра да преминат през квалификационен кръг, спечелен срещу Дунав в Русе с 3:0.

Интересни мачове се получиха край морето. Във Варна, в залата на СОУ "Елин Пелин", Черноморец 2008 (Бяла) поведе на Ботев (Луковит), но отстъпи с 1:3 (25:22, 18:25, 22:25, 14:25). В Бургас тимът на Деа спорт пък се наложи над Ботев (Ихтиман) с 3:1 (25:22, 25:22, 23:25, 25:19) в оспорван двубой.

Вчера пък Хебър (Пазарджик) също си осигури класиране в следващия кръг, след като надигра като гост Раковски 1964 в Севлиево с 3:1 гейма.

Ето всички отбори, които се класираха за втория кръг на турнира за Купата на България, в който ще се включат и тимовете от Суперлигата: