Спорен гол донесе пета поредна домакинска победа на Бърнли (видео)

Бърнли записа пета поредна домакинска победа, след като надделя с 1:0 над шампиона Лестър на "Търф Моор". Единственото попадение реализира Сам Воукс в 87-ата минута. При овладяването на топката нападателят обаче игра с ръка, което остана незабелязано за главния рефер Майк Дийн.

Джоуи Бартън започна като титуляр за домакините, докато Риад Марез и Марк Олбрайтън се завърнаха в 11-те на Клаудио Раниери. За алжиреца това бе първи мач като титуляр след участието му в турнира за Купата на Африка.

Домакините имаха доста сериозни претенции в 39-ата минута, когато имаха повод да получат дузпа в две последователни ситуации. В първата Дринкуотър избута в гръб Кийн, който се опита да засече топката с глава. Втората беше по-спорна и в нея Барнс искаше нарушение на Симпсън. Малко преди края на полувремето Арфийлд пропусна добра възможност да открие резултата.

През втората част домакините доминираха, но Грей пропусна няколко добри възможности. Три минути преди края логичното се случи и Бърнли стигна до гола, който обаче бе доста спорен. Кийн свали с глава към Воукс след корнер. Нападателят докосна топката с ръка, след което се разписа.

Лестър все още няма победа като гост в Премиър лийг през този сезон. "Лисиците" вече официално са отборът с най-лоша защита на титлата след първите 23 кръга в цялата история на английския футбол. Бънрли е на девето място с актив от 29 точки. Шампионите имат 21 т.