Кристъл Палас спря пропадането с победа срещу Борнемут (видео)

Отборът на Кристъл Палас спря негативната си серия от 8 мача без победа и 4 поредни загуби, като записа ценен успех с 2:0 в гостуването си на Борнемут от междинния 23-ти кръг в Премиър лийг. "Орлите" демонстрираха огромно желание в този мач и заслужено си тръгнаха с трите точки след попадения на Скот Дан в 46-ата и Кристиан Бентеке в 92-ата минута.

Още от самото начало гостите стояха по-добре. В 4-ата минута те можеха да открият резултата, но удар на Уилфрид Заха се отби от гредата. След това в 36-ата минута Джуниор Станислас надбяга двама бранители по крилото и стреля, но покрай вратата. В 39-ата минута отново Заха се освободи в наказателното поле и отправи удар, който бе спасен от вратаря.

Още в началото на второто полувреме "орлите" най-накрая материализираха превъзходството си. Джейсън Пънчиън центрира, Йоан Кабай продължи топката към задната греда, където Скот Дан бе заел добра позиция и прати кълбото в мрежата за 0:1.

Домакините опитаха да реагират и да се върнат в мача и в 91-ата минута Джак Уилшир с изстрел от фаул тресна гредата. Само минута по-късно обаче лондончани забиха и втори гол, с който окончателно подпечатаха победата си. Те организираха хубава контраатака, Андрос Таунзънд открадна една топка, напредна по лявото крило и центрира за Бентеке, който необезпокояван отблизо вкара с глава за крайното 0:2.

Така Кристъл Палас прибави ценни три точки в актива си в битката за оцеляване в елита. За момента обаче тимът остава в опасната зона на 18-ото място с 19 точки. Борнемут пък се намира на 14-ата позиция в класирането с 26 точки.