Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Теди Салпаров и Зенит отмъкнаха гейм с 40:38 от Фридрихсхафен в ШЛ (видео + галерия)

Българското либеро Теодор Салпаров и руският гранд Зенит (Казан) записаха 4-а поредна победа в Шампионската лига и почти сигурно се класираха за плейофите на най-престижния евротурнир. Момчетата на треньора Владимир Алекно надиграха вкъщи германския ВфБ Фридрихсхафен (Фридрихсхафен) с 3:0 (25:18, 40:38, 25:17) в мач от 4-ия кръг от Група С на турнира, игран тази вечер пред близо 3000 зрители в зала "Санкт Петербург".
Теди Салпаров и Зенит отмъкнаха гейм с 40:38 от Фридрихсхафен в ШЛ
Казанци, които са настоящите победители в Шампионската лига, имаха сериозни затруднения единствено във втория гейм, който отмъкнаха много драматично след маратонското 40:38.
Теди Салпаров игра силно за домакините и завърши с 75% позитивно и 25% перфектно посрещане. Като титуляр на поста либеро обача започна Алексей Вербов, който бе рожденик, но още в първата част отстъпи мястото си на игрището на Теди Салпаров.
Белгийският наставник на Фридрихсхафен заложи на резервния си състав в мача срещу Зенит.
Най-полезен за Зенит бе Максим Михайлов със 17 точки (2 блока, 1 ас и 70% ефективност в атака), а кубинската звезда Вилфредо Леон добави още 16 точки (2 блока, 1 ас, 57% ефективност в атака и 27% перфектно посрещане) за победата.
За тима на Фридрихсхафен Даниел Малеша се отчете с 16 точки.
Така Теди Салпаров и компания продължават да са еднолично начело във временното класиране с 4 победи от 4 мача и 12 точки, с което почти сигурно се класираха за плейофите на ШЛ. Волейболистите на Фридрихсхафен пък са 3-и с едва 1 победа, 3 загуби и 3 точки. В следващия 5-и кръг Зенит гостуват на закъсалия френски гранд Пари Волей (Париж). Срещата е на 15 февруари (сряда) от 20,00 часа българско време.

ЗЕНИТ (КАЗАН, РУСИЯ) - ВФБ ФРИДРИХСХАФЕН (ФРИДРИХСХАФЕН, ГЕРМАНИЯ) 3:0 (25:18, 40:38, 25:17)
ЗЕНИТ: Александър Бутко 5, Максим Михайлов 17, Матю Андерсън 13, Вилфредо Леон 16, Артьом Волвич 9, Александър Гуцалюк 7 - Алексей Вербов-либеро (ТЕОДОР САЛПАРОВ-либеро, Валентин Кротков, Игор Кобзар 1, Евгений Сивожелез, Денис Земченок 1)
Старши-треньор: Владимир Алекно
ФРИДРИХСХАФЕН: Томас Кочиан 2, Даниел Малеша 16, Томас Русо 14, Танасис Протопсалтис 7, Георг Клайн 6, Якоб Гюнтьор 4 - Маркус Щоервалд-либеро (Андреас Таквам 1, Давис Зосенхаймер 1, Михал Фингер, Армин Мустеданович)
Старши-треньор: Витал Хейнен.

ГАЛЕРИЯ от мача ЗЕНИТ - ФРИДРИХСХАФЕН 3:0 - ТУК!!!