Нефтохимик нанесе едва втора загуба на лидера ЦСКА (видео)

Волейболният отбор на Нефтохимик 2010 (Бургас) нанесе едва втора загуба на лидера ЦСКА от началото на сезона в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Петър Дочев успяха да надиграят "червените" с 3:1 (25:23, 23:25, 25:17, 25:22) в отложен мач от 12-ия кръг, игран тази вечер пред над 500 зрители в зала "Младост" в Бургас.

Въпреки поражението, ЦСКА остава начело във временното класиране с 13 победи, 2 загуби и 37 точки, с колкото е и 2-ия Монтана, но след 12 победи и 3 загуби. Бургазлии пък продължават да са 6-и в таблицата с 8 победи, 6 загуби и 23 точки, но и с мач по-малко. В редовния 16-и кръг армейците ще гостуват на Миньор (Перник), докато Нефтохимик приема Арда (Кърджали). Срещите са в петък (3 февруари) от 18,00 часа.

Първият гейм на срещата бе изпълнен с много обрати. След равностойното начало ЦСКА успя да поведе със 7 точки до второто техническо прекъсване - 16:9. Но с лека ръка пропиля аванса си, като след страхотна серия от сервиси на Жани Желязков домакините от Нефтохимик не само изравниха при 17:17, но дори и поведоха с 18:17. В крайна сметка бургазлии взеха гейма с миинималното 25:23 след ас на Георги Петров даде аванс на отбора на Нефтохимик, който взе гейма с 25:23. Втората част също бе много равностойна. ЦСКА, обаче, се оказа по-концентрирания отбор в края. При 23:23 "червените" спечелиха разиграването, след което успешната блокада на ЦСКА донесе 25-а точка на армейците за 1:1.

Третият гейм мина изцяло под диктовката на домакините от Нефтохимик, които закономерно отново поведоха в резултата след убедителното 25:17. Четвъртата част се разви по същия сценарии. Бургазлии успяха да натрупат солидна преднина до второто техническо прекъсване, което им помогна да спечелят. ЦСКА се опита да се върне в гейма, като стопиха изоставането си до 22:21, но за съжаление силите им стигнаха до тук - 25:22 и 3:1 за Нефтохимик.

Най-полезен за Нефтохимик бе Жани Желязков с 19 точки (4 аса, 1 блок и 35% ефективност в атака), а Николай Николов добави още 18 точки (10 блока!!!, 1 ас и 47% ефективност в атака) за победата. За тима на ЦСКА Смилен Мляков завърши с 16 точки.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - ЦСКА 3:1 (25:23, 23:25, 25:17, 25:22)
НЕФТОХИМИК 2010: Георги Братоев 3, Жани Желязков 19, Георги Петров 8, Мартин Пенев 12, Николай Николов 18, Красимир Гайдарски 16 - Мартин Иванов-либеро
Старши-треньор: Петър Дочев
ЦСКА: Владимир Станков 2, Смилен Мляков 16, Ивайло Стефанов 7, Яни Георгиев 2, Красимир Георгиев 9, Христо Цветанов 11 - Мартин Божилов-либеро (Пламен Шекерджиев 8, Иван Крачев 3, Стефан Стоянов)
Старши-треньор: Александър Попов.

Статистика: Красимир Кънев (скаутмен на Нефтохимик 2010)