Барселона и Везенков си отмъстиха на Баскония

Отборът на Барселона, където играе българският национал Александър Везенков, постигна нова победа в испанското първенство, след като тази вечер се наложи при визитата си на Баскония с 92:84 (20:21; 21:14; 27:21; 24:28).

По този начин каталунците си отмъстиха за тежкото поражение от същия съперник, което претъппяха само няколко дни по-рано в среща от редовния сезон на Евролигата.

Везенков се включи в срещата от резервната скамейка и за 14:20 минути на терена се отличи с 8 точки (2/2 за две точки, 1/3 от тройката и 1/1 от линията за наказателни удари), 3 борби и 2 асистенции.

Най-резултатен за Барса беше Анте Томич с 21 точки, а Тайрис Райс и Джъстин Доелман завършиха съответно с по 17 и 15 точки.

Йоханес Войтман и Шейн Ларкин вкараха по 16 точки за домакините, а Илимане Диоп и Родриг Бобоа завършиха съответно с по 14 и 13 точки.

След равностойна първа четвърт, в която двата отбора си размениха лидерството няколко пъти, а след десет минути игра домакините от Баскония имаха минимален аванс от 21:20, баскетболистите на Барселона поеха инициативата и до почивката обърнаха резултата в своя полза за 41:35.

През третата четвърт Везенков и съотборниците му не отстъпиха инициативата и достигнаха до двуцифрен аванс след 30 минути игра – 68:56, а в заключителната част домакините от Баскония се опитаха да се върнат в мача, но силите им не стигнаха и последния съдийски сигнал прозвуча при 92:84 в полза на Барселона.