Реал Мадрид се откъсна на върха с класика (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид спечели с 3:0 у дома над коравия Реал Сосиедад в двубой от 20-ия кръг на Ла Лига, игран при непрестанен дъжд на "Сантиаго Бернабеу". Матео Ковачич (38), Кристиано Роналдо (51) и Алваро Мората (82) реализираха за "белите", които показаха убийствена ефективност при ударите си в очертанията на вратата. Победата увеличи преднината на Мадрид на върха - на четири точки пред Барселона и Севиля. Европейският крал има и мач по-малко. Срещата тази вечер ще се запомни и с освиркванията от трибуните основно към Карим Бензема, Данило, а и към португалската суперзвезда.

Лукас Васкес спечели място в атаката на "белите" до Бензема и Кристиано Роналдо. Начо Фернандес действаше като ляв краен защитник в отсъствието на Марсело, а Матео Ковачич замесни Лука Модрич. Еусебио разчиташе на 4-3-3 с Хуанми, Вилиан Жозе и Микел Оярсабал.

Реал Мадрид - Реал Сосиедад Първата добра възможност се появи пред вратата на Кейлор Навас. В четвъртата минута бързакът Оярсабал задмина Серхио Рамос отдясно, стигна до аутлинията, но сбърка в опита си да намери Хуанми. Подобно нещо направи и Лукас Васкес осем минути по-късно. Номер 17 навлезе отдясно в наказателното поле и потърси продължение в малкото наказателно, където атаката беше спряна от Раул Навас.

В 16-ата минута Вилиан Жозе стреля коварно от 25-метров фал, топката тупна, но стражът на "лос меренгес" изби в корнер. Момчетата на Зинедин Зидан нерядко пресираха рано-рано своя опонент и често затрудняваха баските при изнасянето. Тимът от "Аноета" обаче играеше дръзко и търсеше надиграване с европейския шампион.

Реал Мадрид - Реал Сосиедад - 3:0 В 33-ата Кристиано обстрелва за първи път вратата на Херонимо Руи, шутирайки доста неточно от 22 метра. В 38-ата домакините успяха да открият резултата при първата си наистина добра възможност. Кристиано Роналдо много хитро изведе устремения напред Ковачич и той беше задължен да се разпише сам срещу Руи - 1:0.

След гола момчетата на Еусебио се изтеглиха по-напред и това даде възможност на мадридчани за контранападения. Така в 43-ата минута Лукас хвърли далечен диагонален пас към Бензема в наказателното поле, французинът опита да намери Кристиано с едно докосване, но не го направи. Минута по-късно "чури удрин" изпуснаха брилянтна възможност. Данило се подхлъзна, Хуанми и Оярсабал си раздадоха на двойно подаване, а номер 7 от състава на гостите шутира мощно по диагонала, като топката облиза гредата от външната страна.

Реал Мадрид - Реал Сосиедад - 3:0 В 49-ата минута Раул Навас се намеси много чисто срещу Кристиано Роналдо в наказателното поле на сансебастианци. В 51-ата обаче отбраната на гостите беше безпомощна. Матео Ковачич блесна със страхотно подаване към Роналдо, Иниго Мартинес не успя да пресече паса, а португалецът реализира ювелирно с копване сам срещу Руи - 2:0.

След попадението "лос бланкос" се прибраха и оставиха инициативата на своя противник. Баските обграждаха наказателното поле, но не намираха решение пред Кейлор Навас. В 62-ата Бензема сгреши при отлични възможности за продължение на много добра контра. В 70-ата реферът пощади Иниго Мартинес и не му показа втори жълт картон за нарушение срещу Ковачич при опасна акция на домакините.

Реал Мадрид - Реал Сосиедад - 3:0 В 72-ата резервата Алваро Мората прати топката в мрежата, но при правилно вдигнат флаг за засада. Минута по-късно Руи подари топката на Васкес, а след това изкупи вината си със спасяване. В 74-ата Иниго Мартинес все пак беше изгонен след неразумно влизане в краката на Каземиро.

В 82-ата Мората записа името си сред голмайсторите. След скоростно нападение, Лукас Васкес центрира отдясно на втората греда, където непокритият Алваро отбеляза с глава с насочване в близкия ъгъл - 3:0. В 85-ата Раул Навас застана на пътя на Кристиано в опасна близост до вратата, но реферът прецени, че това не е нарушение. В края на мача страничният рефер отново вдигна флага за засада, когато Роналдо опъна мрежата. И този път съдията имаше право.

Реал Мадрид - Реал Сосиедад - 3:0 Така Реал Мадрид се отърси от напрежението след отпадането за Купата на краля. След седмица "лос бланкос" ще могат да си отмъстят на Селта, тъй като им предстои гостуване във Виго.